Nieruchomości komercyjne z polskim kapitałem. Wielka piątka wśród magazynów

W gronie polskich firm rynku magazynowego są m.in. liderzy SBU – Ideal Idea Formad. Niektórzy odważnie budują sami, inni – jak Marvipol czy DL Invest – czasem we współpracy z globalnymi graczami. Nie brakuje specjalistów generalnego wykonawstwa – to domena FB Antczak. Na szczycie tego subiektywnego zestawienia króluje 7R, jedyna polska firma utrzymująca się w pierwszej trójce liderów sektora magazynowego

  • Założycielem i prezesem zarządu 7R jest Tomasz Lubowiecki, magister filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego, który przed założeniem 7R przez ponad 12 lat zarządzał spółką Limpol – polskim dystrybutorem w branży FMCG.
  • Mariusz Książek założył Marvipol w 1996 r. Wtedy spółka specjalizowała się w działalności usługowej na rzecz innych deweloperów.
  • Założycielem i prezesem FB Antczak jest Marek Antczak, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Kaliszu i członek Kaliskiej Rady Biznesu przy prezydencie Kalisza.
  • Na czele Ideal Idea stoją: ojciec i syn – Andrzej i Jędrzej Dużyńscy. Firmę w 2008 r. założył Andrzej. W 2015 r. dołączył Jędrzej. Odpowiada za komercjalizację. Wcześniej pracował w londyńskim Colliers International.
  • Założycielem i prezesem śląskiej DL Invest Group jest Dominik Leszczyński. Na początku firma działała jako land developer, zajmując się obrotem gruntami, a następnie budową niedużych parków handlowych.

Źródło: https://www.propertynews.pl/magazyny/nieruchomosci-komercyjne-z-polskim-kapitalem-wielka-piatka-wsrod-magazynow,90954_6.html

Zapisz się i bądź na bieżąco

Translate »