Nowe kompetencje masz w zasięgu ręki, Nie daj się wyprzedzić w pracy robotom

Sztuczna inteligencja coraz częściej zastępują nas w obowiązkach zawodowych. Prognozuje się że w nadchodzących latach na rynku pracy pojawią się nowe potrzeby, którym warto wyjść naprzeciw. Po dofinansowanie na rozwój umiejętności miękkich czy kompetencji cyfrowych – można sięgnąć już dziś, dzięki projektom realizowanym w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), które są wdrażane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Jak przewidują naukowcy z Oxfordu, do 2061 r. sztuczna inteligencja zdominuje rynek pracy, ale w pełni zastąpi ludzi dopiero w roku 2136[1]. Z perspektywy długości życia zawodowego to dużo czasu, jednak nie powinniśmy być bierni wobec nowych wyzwań zawodowych. Zdobywanie cenionych i potrzebnych w przyszłości kompetencji, umożliwia oferta konkursów finansowanych z Funduszy Europejskich organizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

Źródło: https://businessinsider.com.pl/biznes/znana-siec-sklepow-z-odzieza-bankrutuje/sske1ns?utm_source=facebook_extra&utm_medium=social&utm_campaign=Facebook_vertical&utm_term=autor_2

Zapisz się i bądź na bieżąco

Translate »